Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma konusunda uzmanlaşmış hale gelen İsotesisat firmamız, evlerinizde, iş yerlerinizde meydana gelen su kaçaklarının tespit işlemlerini kısa sürede gerçekleştirerek, kaçağın bulunması için hızlı bir şekilde yerine getirilmelidir. Yaşam alanlarınızın herhangi bir noktasında su kaçakları olabilir, bunu bazen aylar sonra anlayabilişiniz. Genelde aradan belirli bir zaman geçmesinin ardından kendini göstermeye başlar ve zemin betonu suyu içine çekerek rutubetli bir durum oluşmasına neden olur. Sonrasında su kaçağı beton üzerinde oluşan tahribat, akıntı, küflü ve rutubet kokusu ile kendini belli etmektedir. Bu zaman zarfı içerisinde eviniz hasar alır ve bina betonunun çürümesine neden olur. Buda dayanıksız ve depremden kolayca etkilenen bir bina oluşumuna neden olur.

Su kaçağı bulma ekiplerimiz yanında bulundurdukları özel kameralı teçhizatlar sayesinde binanızda ki kaçak durumlarını cihazlarımız ile dakikalar içerisinde sukaçağının olduğu alanı bularak sizlere detaylı bilgiyi ücretsiz olarak verebilir. Dilerseniz firmamız ile iletişime geçerek su kaçağı tespiti işlemlerinin ardından izlenmesi ve takip edilmesi gereken adımlar için bilgi paylaşımında bulunabiliriz. Yapılması gereken tamir işlemlerini hızlı, ve kaliteli bir şekilde kırmadan dökmeden hem de çok ama çok uygun fiyatlarla alabilirsiniz. İsotesisat olarak tüm ekip arkadaşlarımız sizlere 7/24 kesintisiz su kaçağı tespiti hizmetlerini sunmaktadır.

Su kaçakları neticesinde üst kattan alt komşunuza su damlacıkları yada nemlenme şeklinde akıntılar olabilir. Bu durum kaçağın süresine ve tesisat borularınızdaki açılmaya kırılmaya göre artış gösterebilmektedir. Her bir daire tesisat projesi farklı olduğu için su kaçakları konusunda beklenmedik noktalardan su kaçakları belirebilir. Su kaçağı bulma konusunda uzmanlaşan ekibimizin deneyimleri doğrultusunda yapılan tesisat projesinin kurulumu, kalitesiz ve uygun olmayan malzeme kullanımı yada projeyi gerçekleştiren ustaların yapmış olduğu pprc kaynak hatalarına bağlı olarak tesisat borularında su kaçakları meydana gelebilmektedir.

Su Kaçağı Problemini Yaşayanlara Tavsiye

Su Kaçaklarında araştırılmadıkça kırma sökme eylemleri yapılmamalıdır. Evinizde ya da alt yapısı bulunan tesisat yerlerinde oluşan bu gibi durumlarda panik yapmayıp gerçek uzman su tesisat tespit onarımcıları gelmedikçe tecrübesiz ve konuya hakim olmayan kişilere kesinlikle güvenilmeyiniz. Su Kaçağı Sorunu Olanlara Tavsiye konusunda biz her zaman sizin yanınızdayız. Kanalizasyon tıkanmaları ve lavabo tıkanıklığı açma gibi canını sıkan bütün olaylarda zamanın ortaya koyduğu avantajla en teknolojik cihazlarla firmamız sizlere hizmet sunmaya her zaman hazırdır. Türkiye genelinde birçok firma tıkanıklık, su sızıntısı gibi sorunlarınızı giderebilecek birçok tespit edici, geniş kapsamlı çalışan ustalarından oluşan ekibiyle problemin ana kaynağına inerek tüm sorunu kökten çözmektedir.

Lavabo borusu, tuvaletiniz veya pis su giderleriniz tıkandığı anda hiç sorun etmeden kaliteli hizmet sunmakta olan firmamıza başvurmanız yeterlidir. Firmamızın su kaçağı ya da tıkanıklık tespitlerinde kullandığı bu aletler sayesinde kısa zamanda sorunlarınıza çare bulabilmektedirler. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde artık tüm atık su kanalı tıkanıklıkları ve patlak su kanallarını bulmak için kırmaya dökmeye gerek kalmamaktadır. Kaçak ve tıkanıklık olaylarında oluşan koku çok rahatsız edicidir. Bu durumu yaşamamak için hemen bir uzmana başvurmanız gerekmektedir. Anlattığımız tüm rahatsız edici durumlardan ve sorunlardan kurtulmak, anında müdahale ve garantili çözüm için bizimle irtibata geçiniz.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Su kaçaklarını fark ettiğiniz zaman kurumsal bir firmadan yardım almalısınız. Eğer ki vakit kaybederseniz kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bir yerde su kaçağının olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? Su kaçakları ve su sızıntılarının nereden kaynaklandığını sizin tespit etmeniz imkânsızdır. Bu işi profesyonelce yapan ustalar vardır ve tespiti robotlar sayesinde birkaç dakika içerisinde bulabilirler. Su kaçağından şüphelenmenizde bazı sebepler vardır. Su Kaçağı Nasıl Bulunur Duvarlarda, tavanlarda kararmalar, küflenmeler, kabarmalar meydana gelmişse evinizde ve iş yerinizde mutlaka su kaçağı var demektir. Su kaçakları tespitlerinde kırmadan, dökmeden yapılan işlemler sadece birkaç dakika içerisinde tespit edilir. Bireyler eskiden yaşadıkları korkuları yüzünden kimseye güvenemiyorlar ve evlerine tesisatçı çağırmaktan çekiniyorlar. Bu tür sıkıntıları yaşayan insanlar mağdur duruma düşmüşlerdir.

Su kaçağı nasıl bulunur genelde eskimiş borularda ve eski binalarda gerçekleşir. Yeni binalarda da aynı durum söz konusu olabilir. Çünkü tesisat ustaları tesisattaki boruları düzgün bağlamadıkları için zamanla su fazla kullanıldığı için aşınmalar meydana gelir. Bu da zamanla borularda çatlamaya neden olur. Çatladıktan sonra da sızıntı ve kaçak su akmaya başlar. Su kaçakları sorunu ileri boyuta gittiği zaman önüne geçmeniz imkânsız bir durum haline gelir. Sorumluluk sahibi olmamız ve işimizi ciddi bir disiplinle yapmaktayız. İstanbul tüm bölgelerine hizmet veren firmamız tespit ve onarımlarınızı 7/24 yaparak siz değerli müşterilerimize daha rahat ve ferah ortamda yaşama imkanı sunuyoruz.

Su Kaçağı Bulma Hangi Cihazlar İle Bulunur?

Kameralı cihazlar ve termal sıcaklık ölçer makina.
Bilgisayar destekli su kaçağı tespit etme.
Akustik dinleme cihazları yardımı ile su kaçağı bulma.
Sinyal gönderip alan cihazlar sayesinde tespit etme yöntemleri.
Robotik cihazlar yardımı ile su kaçağı bulunur.

Su Kaçağı

Günümüzde şehirlerde ev ve işyeri ve yapılaşma hızla artmaktadır. Bu artış sonrasında daha fazla insan şehirde yaşamaya başlamakta ve yüksek katlı binalar bu ihtiyacı karşılamak için inşa edilmektedir. Nüfusun artışı ve kentleşmedeki yükseliş ile beraber, kent yaşantısının önemli sorunlarından birisi olan su kaçak problemi ortaya çıkmaktadır. Su sızıntısı ve su kaçağı denilen sorun, bir ev ya da işyerinin başına gelebilecek en büyük problemlerden birisidir. Birçok sebepten dolayı ortaya çıkan bu problemin en büyük nedeni ise, duvar içlerinden geçen boruların ve su tesisatının zamanla çürümeye başlaması ve kullanılmaz hale gelmesidir. Özellikle duvarlardan su sızdırması şeklinde kendisini gösteren bu sorun, çeşitli yöntemlerle çözülebilmektedir. Su kaçağı bulma için eskiden daha ilkel ve masraflı yöntemler kullanılmaktaydı. Bu eski sisteme göre, boruların geçtiği duvarlar kırılıp, yıkılabilmekte ve evin tüm tesisat boruları değiştirilmekteydi.

Çünkü sorunu tespit için kırma ya da dökme işlemi şarttı. Böyle durumlar ortaya harabeyi ya da şantiyeyi andıran görüntüleri çıkarmaktaydı. Bu sistemin bir diğer olumsuz yanı ise çok masraflı olmasıydı. Gelişen teknoloji ile beraber su kaçağı artık daha kolay ve masrafsız bir şekilde çözülmektedir. Bu alanda hizmet veren firmalar, herhangi bir kırma ya da dökme işlemi gerçekleştirmeden, modern ve son sistem makineler eşliğinde su kaçağının olduğu yeri tespit etmektedirler. Bu tespit işlemi gerçekleştirilirken iki yöntemden birisi tercih edilmektedir.

Birinci yöntem görüntüleme prensibine bağlı olarak çalışmaktadır. Bu yönteme göre kameralı kablolar, boru ya da kanal içlerine sarkıtılmakta ve içeriden görüntü alınarak, sorunun olduğu yer tespit edilmektedir. Alınan görüntüyü değerlendiren uzman personel, kaçağın olduğu yeri tespit ederek, buraya müdahale etmektedir. Dinleme sistemine göre ise kulaklıklı makineler kullanılarak, duvarlar dinlenmekte ve sesin değiştiği yani kaçağın olduğu yer tespit edilmektedir. Bundan sonra yapılacak olan işlemler ise sorunlu bölgenin değiştirilmesi ile başlar. Kaçak yapan boru, yenisi ile değiştirilerek problem çözülmektedir. Su kaçağı problemi, artık korkulan ya da hayatı kabusa çeviren bir problem olmaktan çıkmıştır.

Evimizde Su Kaçağını Nasıl Anlarız?

Düzenli olarak gelen faturalarımızdaki belirli bir seviyede artış olması.
Yapımıza ait su sayaçlarını kapattığımız takdirde su sayacının dönmeye devam etmesi.
Zemin ve duvarlarımızda gözle görülür küflenme ve nemlenme belirtileri.
Zemin ve duvarlarımızda kabarma yosunlaşma kötü kokuların yayılması.

Su Kaçağı Tamiri

Dairenizde ve iş yerlerinizde temiz su ve pis su tesisatlarında, borularında zamanla su kaçakları meydana gelebilmektedir. Temiz su tesisatlarında, zaman içerisinde meydana gelen su kaçakları gözle görülmekle birlikte, gizli kaçak dediğimiz görünmeyen kaçaklar ortaya çıkamaktadır. Su Kaçağı Tamiri firmamızın üstün referansları ile birlikte hizmeti ayağınıza getirmektedir. Pis su tesisatlarında ise çeşitli nedenlerle tıkanan borular yüzünden çatlaklıklar meydana gelir, bu da su sızıntılarına neden olmaktadır. Her iki tesisatta meydana gelen su kaçaklarını gözle tespit etmek mümkün değildir.

Maliyetli onarımlar, tespitler hayatınızı zorlaştırmasın ve en ince detayına kadar düşünmeniz gereken bu işler oldukça zordur ve ancak profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Uzman kişilerce yapılmaz ise mağdur duruma düşüp zor günler yaşayabilirsiniz. Cihazla su kaçağı bulma işlemlerinde kameralı cihazlar ve sese duyarlı hassas dinleme cihazlarımız ile temiz su kaçağı tamiri ni öncelikle su kaçaklarını lokal olarak tespit etmekteyiz. Pis su tesisatlarındaki kaçakları ise bölgesel olarak bulup duruma göre kırarak onarımı gerçekleştirmekteyiz. Kırıp dökmeden yaptığımız bu işlemlerde size ekstradan ne masraf çıkarıyoruz ne de evlerinizde bir hasar meydana getiriyoruz.

Bu işlemler o kadar kolay bir işlem olmasına rağmen insanlar çok zor bir süreçten geçeceklerini zannederler. Çünkü önceden bireyler yaşadıkları olayda çok hasar aldılar ve artık başka bir tesisatçıya güvenememektedirler. Firmamız bu korkularınıza son veriyor ve size tam donanımlı olarak hizmet veriyoruz. Tesisatlarınız da sürekli sorun yaşamasanız da ara sıra karşınıza bu sorunlar çıkmaktadır. Ortaya çıkan bu su kaçakları ve su sızıntıları problemlerine en kısa zamanda müdahale edilmezse onarımı çok zor bir hale gelmektedir.

Evinizin veya iş yerinizin tesisat borularında su kaçağı problemi varsa zaman kaybı olmadan kameralı su kaçağı tamiri yapan firmamız ile görüşmeniz kafanızın daha rahat olması açısından önem taşımaktadır. Kameralı cihazlarla hizmet verdiğimiz için, kaçağın nerede olduğunu yalnızca birkaç dakika içinde bulabilmekteyiz. Tespiti bulduğumuzda da onarımı gerçekleştirmek için kırma işlemi uygulamamaktayız. Kaçak tespitini kameralı görüntüleme cihazlarımızla yaptığımız için hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Firmamız yaptığımız işlerde kırma olaylarına başvurmadığı için size ekstradan tadilat masrafı çıkarmamaktayız. Ek ücretleri ödemekten bu sayede kurtulmuşta olacaksınız.

Su Kaçağı Tamiri Sonrası Garanti Süreci Nasıl İşler?

Su kaçağı bulma işlemini noktasal olarak yaptıktan sonra temiz su tesisatı kaçaklarında için su kaçağının olduğu alanın tamir yapılır. Problemli bölgeden (kaynaktan ya da kullanılan malzemeden) daha sonra arıza tekrarlanma olasılığı da vardır. Böyle durumular da aynı yerden nüksetmesi olur ise iso tesisat firmamızın yaptığı alana 2 yıl garanti vermektedir. Sizleri bilgilendirmek istediğimi asıl konu yapılan tespit ve tamir sonrası sorun çözülüp ortadan kalkar. Aradan 1 hafta veya 1 yıl geçtikten sonra su tesisatnızı başka bir yerden patlayıp yeni bir su kaçağı oluşması meydana gelebilir. Bu sorun firmamızın garantisi altına girmez. Tesisat Su kaçak bulma işi cihaz sayesinde hızlı bir şekilde su sızıntısının yeri bulunur. Cihazın yanı sıra su kaçağı tespiti konusunda uzmanlık daha önemlidir.

Su Kaçağı Tespiti İstanbul

Çağımızda birçok mekan, kurum ve kuruluşlarda büyük sorundur. Su kaçağı tespiti İstanbul firması olarak İso tesisat olarak bu alanda 7/24 hizmet ile hayatınızdan bu sorunu en kısa ve masrafsız şekilde çıkarmaktadır. Bu tip sorunlar gündelik yaşamda başımıza gelse de bizler bu tip sorunlara çözümler aramalıyız ve birçok çözüm türü de bulunmaktadır. Su Kaçağı Tespiti sizlere uzak değil. Firmamızın geliştirdiği yöntemler ve modern cihazlarla su kaçağı sorununuzu ortadan kaldırıyoruz. Ayrıca evlerimizde meydana gelen su kaçakları evlerde rutubete de yol açacağından buda ev hanımlarını ev temizliği konusunda zorlayacaktır bu yüzden kaçağın ivedi tespiti önemli arz edmektedir.

Su kaçağı tespiti için artık yapıları kırıp dökmeye gerek kalmadan modern cihazlar tarafından su kaçağı tespiti yapılmaktadır. İstanbul su kaçağı tespiti için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Tespit cihazlarımız modern tesisat teknolojisinin son üretilen cihazlarına sahiptir geniş servis ağı, profesyonel personeli ile garantili hizmet vermekteyiz. Su kaçağı tespiti İstanbul için ilk önce temiz su tesisatı baro metre ile test edilmektedir. Sızdırmazlık testi uygulanır böylece kaçak olup olmadığı bar düşümünde ortaya çıkmaktadır. Pimaş görüntüleme kameraları lavabo, küvet ve diğer giderlerden gönderilerek tesisat gider kaçakları gözlemlemektedir.

Sıcak ise termal kamera ile kırmadan lokal olarak tespit edilmektedir. Uyguladığımız yöntemler ve bu alandaki bilgi ve birikimlerimizi siz değerli müşterilerimiz ile paylaşmaktan onur duyarız. Servisini tüm İstanbul’un tüm lokasyonları’na sunmaktayız. Akustik dinleme cihazları, basınç ve test pompaları kompresör sistemlerini kullanarak tesisattaki su kaçaklarının tespitini sizin için yapıyoruz. Su tesisatındaki sorunlar beklemez acil müdahale gerekmektedir bu yüzden acil su kaçak tespiti servisleri vermekteyiz.

Su Kaçağı Problemlerini Ertelemeyin

Günümüzde en çok rastlanılan olayların en başında gelen su kaçakları hem zaman hem de maliyet açısından insanları zora sokan problemlerin arasında yer alıyor. Bunun bilincinde olan sizlerde artık gerekli desteği arkanıza almış olduğunuz firmamız iso tesisat ile iletişim geçerek sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Tuvaletlerden açığa çıkan pis sular ailenizde ki her bir ferdin olumsuz etkilenerek sağlığınıda risk altına atmasına neden olacaktır. Su kaçak tespit cihazlarını kullanan firmamızda ki yetkili kişiler görüntülü cihazlar ile çoğu zaman hem kaçakları hem de tıkanıkları çözmektedir. İşinde deneyim sahibi olan uzman kişilerle artık 7/24 tüm hızıyla hizmetlerimiz devam etmekteyiz. Zamanında profesyonel hizmetlerine devam eden firmamızdan ne zaman isterseniz isteyin su kaçak tespiti konusunda destek almaya da başlayabilirsiniz. Gece gündüz demeden her an her saniye titiz çalışmalarımız devam ediyor. O halde sizlerde Su kaçak tespiti fiyatları için istediğimiz minimum rakamları ödeyerek hayatınızı daha konforlu bir hale de dönüştürebilirsiniz. 

Su Kaçak Bulma

Dairenizde ve iş yerlerinizde temiz su ve pis su tesisatlarında, borularında zamanla su kaçakları meydana gelebilmektedir. Temiz su tesisatlarında, zaman içerisinde meydana gelen su kaçak bulma gözle görülmekle birlikte, gizli kaçak dediğimiz görünmeyen kaçaklar ortaya çıkamaktadır. Pis su tesisatlarında ise çeşitli nedenlerle tıkanan borular yüzünden çatlaklıklar meydana gelir, bu da su sızıntılarına neden olmaktadır. Her iki tesisatta meydana gelen su kaçaklarını gözle tespit etmek mümkün değildir. Su Kaçak Bulma için Su kaçağına anında müdahale edilmez ise ileri boyutlara ulaşır.

Sızdırmazlık testi uygulanır böylece kaçak olup olmadığı bar düşümünde ortaya çıkmaktadır. Gider kamerası ile kırmadan boru içi görüntüleme sistemi kullanılmaktadır. Pimaş görüntüleme kameraları lavabo, küvet ve diğer giderlerden gönderilerek tesisat gider kaçakları gözlemlemektedir. Sıcak su ise termal kamera ile kırmadan lokal olarak tespit edilmektedir. Uyguladığımız yöntemler ve bu alandaki bilgi ve birikimlerimizi siz değerli müşterilerimiz ile paylaşmaktan onur duyarız.

Tespit cihazlarımız modern tesisat teknolojisinin son üretilen cihazlarına sahiptir geniş servis ağı, profesyonel personeli ile garantili hizmet vermekteyiz.Hizmet anlayışımız gereği müşterilerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Su Kaçak Bulma Su tesisatı kaçağı için test ve basınç pompaları kullanıyoruz en detay bile bizden kaçmaz. Akustik dinleme cihazla rı sayesinde sadece kaçağın olduğu aladan çalışma yaparak hizmeti tamamlıyoruz. Pimaş içi gözlem kameraları ile gider hatlarını kontrol ediyoruz . Termal kamera sistemi ile sıcak su hattında olan su kaçaklarını buluyoruz.

Tesisat Kaçağı Tespiti

Su kaçaklarını fark ettiğiniz zaman kurumsal bir firmadan yardım almalısınız. Eğer ki vakit kaybederseniz kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bir yerde su kaçağının olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? Su kaçakları ve su sızıntılarının nereden kaynaklandığını sizin tespit etmeniz imkânsızdır. Tesisat Kaçağı Tespiti profesyonelce yapan ustalar vardır ve tespiti robotlar sayesinde birkaç dakika içerisinde bulabilirler. Su kaçağından şüphelenmenizde bazı sebepler vardır. Duvarlarda, tavanlarda kararmalar, küflenmeler, kabarmalar meydana gelmişse evinizde ve iş yerinizde mutlaka su kaçağı var demektir.

Su kaçakları tespitlerinde kırmadan, dökmeden yapılan işlemler sadece birkaç dakika içerisinde tespit edilir. Tesisat Kaçağı Tespiti için Bireylerin eskiden yaşadıkları korkuları yüzünden kimseye güvenemiyorlar ve evlerine tesisatçı çağırmaktan çekiniyorlar. Bu tür sıkıntıları yaşayan insanlar mağdur duruma düşmüşlerdir. Genelde eskimiş borularda ve eski binalarda gerçekleşir. Yeni binalarda da aynı durum söz konusu olabilir. Çünkü tesisat ustaları tesisattaki boruları düzgün bağlamadıkları için zamanla su fazla kullanıldığı için aşınmalar meydana gelir. Bu da zamanla borularda çatlamaya neden olur.

Çatladıktan sonra da sızıntı ve kaçak su akmaya başlar. Su kaçakları sorunu ileri boyuta gittiği zaman önüne geçmeniz imkânsız bir durum haline gelir. Sorumluluk sahibi olmamız ve işimizi ciddi bir disiplinle yapmaktayız. İstanbul tüm bölgelerine hizmet veren firmamız tespit ve onarımlarınızı 7/24 yaparak siz değerli müşterilerimize daha rahat ve ferah ortamda yaşama imkanı sunuyoruz. Hizmet anlayışımız gereği müşterilerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Tesisat Kaçağı Tespiti için sizin yanınızdayız.

Robotla Su Kaçağı Tespiti

Tesisatlarınızda sürekli sorun yaşamasanız da ara sıra karşınıza bu sorunlar çıkmaktadır. Ortaya çıkan bu su kaçakları ve su sızıntıları problemlerine en kısa zamanda müdahale edilmezse onarımı çok zor bir hale gelmektedir. Tesisatçıların çok önem verdiği konulardan bir tanesi su kaçağının ve ya su sızıntılarının ne zamandır olduğudur. Evinizin veya iş yerinizin tesisat borularında su kaçırma problemi varsa zaman kaybı olmadan Robotla Su Kaçağı Tespiti yapan firmamız ile görüşmeniz kafanızın daha rahat olması açısından önem taşımaktadır.

Tespiti bulduğumuzda da onarımı gerçekleştirmek için kırma işlemi uygulamamaktayız. Kaçak tespitini kameralı görüntüleme cihazlarımızla yaptığımız için hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Firmamız yaptığımız işlerde kırma olaylarına başvurmadığı için size ekstradan tadilat masrafı çıkarmamaktayız. Ek ücretleri ödemekten bu sayede kurtulmuşta olacaksınız. Su kaçağından şüphelenmenizde bazı sebepler vardır. Robotla su kaçağı tespiti duvarlarda, tavanlarda kararmalar, küflenmeler, kabarmalar meydana gelmişse evinizde ve iş yerinizde mutlaka su kaçağı var demektir. Su kaçakları tespitlerinde kırmadan, dökmeden yapılan işlemler sadece birkaç dakika içerisinde tespit edilir. bireyler eskiden yaşadıkları korkuları yüzünden kimseye güvenemiyorlar ve evlerine tesisatçı çağırmaktan çekiniyorlar. Bu tür sıkıntıları yaşayan insanlar mağdur duruma düşmüşlerdir.

Yeni binalarda da aynı durum söz konusu olabilir. Çünkü tesisat ustaları tesisattaki boruları düzgün bağlamadıkları için zamanla su fazla kullanıldığı için aşınmalar meydana gelir. Bu da zamanla borularda çatlamaya neden olur. Çatladıktan sonra da sızıntı ve kaçak su akmaya başlar. Su kaçakları sorunu ileri boyuta gittiği zaman önüne geçmeniz imkânsız bir durum haline gelir. Sorumluluk sahibi olmamız ve işimizi ciddi bir disiplinle yapmaktayız. İstanbul tüm bölgelerine hizmet veren firmamız tespit ve onarımlarınızı 7/24 yaparak siz değerli müşterilerimize daha rahat ve ferah ortamda yaşama imkanı sunuyoruz.

Su Sızıntısı Tespiti ve Belirtileri

Su Sızıntısı Tespiti için; Su kaçağının belirtilerinden bir tanesi de evinizde bulunan istenmeyen kokulardır. Siz de dairenizde oluşan istenmeyen kokuları hissediyor yanlız bunun sebebinin ne olduğunu bir türlü anlayamıyorsanız yine aynı şekilde su sızıntısı olma ihtimali yüksektir. Çünkü tesisat üzerindeki görünmeyen su sızıntısı biriktikçe küflenmeye yol açar ve istenmeyen kokulara neden olur. Duvarlarınızda nem ya da küflenme meydana gelir. Zira duvarlar içerisinden geçen su tesisatının borularından bir sızıntı oluşuyorsa bu duvarınızda nemlenmeye veya küflenmeye sebep verir. Kombinizin devamlı su eksiltmesi su kaçağının belirtisi olabilir. Fark etmediğiniz takdirde kombiniz dairenize yeterli ısıyı sağlamayacak olup ileriye dönükte kombiniz başınıza istenmeyen maliyet ve sonuçlar doğuracaktır.

Ayrıca alt komşunuzun tavanında su sızıntısı bulunuyor ise sorunun kaynağı sizin su tesisatınızdan geliyor demektir. Çünkü sızıntı sizin dairenize değil alt daireye sızıntı yapıyor olabilir. Üst tarafta bahsettiğimiz örneklere ait somut bir olayınız yoksa ve hala dairenizde su sızıntısı olduğunu düşünüyorsanız dairenizdeki tüm muslukları kapatın ve daha sonra su sayacınızı kontrol edin sayaç dönmeye devam ediyorsa dairenizde mutlaka su sızıntısı olduğu anlamına gelir. Su sızıntısı tesisat sorunlarının en büyüğüdür ve baş belasıdır yeri belli değil ise içinden çıkılmayan bir hal alır.

Su sızıntıları yapılarda meydana gelen yeri ve nedeni belli olmayan su tesisatı problemlerindendir. İşin ehli tesisatçılar tarafından cihazlı sistemler kullanarak bulunan su kaçağı sizlere fazla masraf çıkartmadan lokal olarak tespit etmektedir. Su sızıntıları plastik su borusunun zamana yenik düşmesi veya fabrikasyon hatalarından dolayı ek yerlerinden çatlamasıyla oluşur. Yeni tadilat süreci geçirmiş dairelerde su tesisat sızıntısı daha fazla görülmektedir.

Su Kaçağı Bulma Fiyatları

Evimizde yaşanılan sorunların maliyet boyutu önemlidir. Çünkü gelir düzeyimiz değişmektedir ve bunu gerektirmektedir. Çoğu insan tesisatçıyı aramadan önce uzun uzun bu konuyu düşünmektedir. Bu yüzden su kaçağı bulma fiyatları oldukça önemli bir konudur. Çünkü fiyatlar genel itibari ile Su Kaçağı Tespiti Fiyatları 150 ila 200 TL arasında olsa da bazı durumlarda firmalar arası rekabetten dolayı değişebilmektedir. Fiyat araştırması yaptıktan sonra oluşan kaçağın boyutu da bir diğer değişkendir. Zaman zaman karşılaşılan sızıntıyı daha kolay halledilmektedir. Bazen ise çok daha zor durumlar olabilmektedir. Bu durumların hepsi fiyat üzerinde değişiklik olmasını sağlayabilirler.

Firmamız tamirat işleminden sonra sigorta imkanı sağlamaktadır. Aynı sorun 1 yıl ya da belirlenen süre ile tekrar yaşanır ise hiç bir ücret ödemeden tekrar tamirat yapılır. Genellikle 1 yıllık yapılan sigortalar ile bu gibi sorunlara daha kolay çözüm bulmanız mümkündür. Evlerimizde banyo, mutfak ve tuvalet gibi alanlarda sızıntı problemleri yaşanmaktadır. Sizin katınızda ya da bir alt katta tavanlarda yaşanılan sararma, yer yer küflenme, kötü kokular bazı durumlarda oluşan su damlacıkları su kaçağının habercileridir. Güvenli, kaliteli ve düşük maliyetli bir hizmet için de mutlaka araştırma yapılmalıdır. Bazen firmalar arasında önemli farklılıklar vardır. İso tesisat su kaçağı bulma hizmetini sunan firmalardan birisidir. Güvenli, konforlu ve bütçenize uygun hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soru Sor veya Yorum Yaz

Soru ve yorumlarınızı foruma girebilirsiniz. Zorunlu alanlar *

Yorumlar

 • Ahmet Uslu

  Alt komşuya sızan su nedeniyle firmanız dan “kontrol ve onarım” isteğinde bulundum. Kısa bir süre içinde ilgili elemanlarınız geldi; yine kısa bir zaman içinde “su kaçağı yeri” tespit edildi ve yine kısa bir zamanda onarım yapıldı.

  18.2.2017 15:41:19
 • İsotesisat

  Ceyhan hanım, Muhtemelen üst dairenizden pis su kaçağı bulunmaktadır. yani üst dairenizin pimaş hatlarında çatlak yada tıkanıklık olma ihtimali yüksek komşunuz ile birlikte karar vererek bizimle iletişime geçmenizde fayda bar su kaçağı bulma konusunda uzman ekibimiz size destek olarak sorununuzu çözecektir.

  18.2.2017 15:37:03
 • Ceyhan karaca

  Sayın yetkili benim dairemin üstünden bi sure su geldi sonra kesildi tekrar geldiği zaman ilk yapmamız gereken nedir

  12.2.2017 01:19:49
 • İsotesisat

  tesisatta kaçak vardır kombide hiç bişey yok kendini yorma 1 bardak su kaçagi var ise basınç sıfıra düşüyor tesisat pprc den ise kaynaklardan su kaçağı olabilir kurur belli olmaz peleyx ise kollektör ve radyatör bağlantı hatlarında illaki kaçırma vardır. Emre Tanrıverdi şöyle dedi; Usta kombi üç yollu vana asla şebekeye vermez. Şebeke 7 bar kombi 1.5 yani üç yollu kacirsa su basıncı yükselir aksine . Kombinin içinde onderece eksiltecek suyu depolayacak bi depo yok. O yüzden tesisatta bir kaçak var başka bişey değil .

  10.2.2017 01:37:04
 • Mesut Kaya

  baymak baxi 24 fi hermetik kombi 1 saatte suyu sıfıra iniyor servis geldi genleşme tankına gaz bastı basınç valfi ve emniyet ventili değişti ama hala aynı. dairede sadece holde gömülü boru var orayıda komple açtım. orda da bir sorun yok. bu basınç neden sıfıra iniyor

  10.2.2017 01:29:42
 • İsotesisat

  Ceylan hanım ile irtibata geçilmiş olup su sızıntısı sorunu akustik dinleme cihazı ile çözümlenmiştir. bizi tercih ettiği için teşekkür ederiz.

  7.2.2017 14:58:22
 • Ceylan AKKURT

  Merhaba, yukarıdaki resimde olan olay başımıza geldi sizden destek alabilirmiyiz.

  30.1.2017 18:46:38
 • İsotesisat

  Merhaba Sinem Hanım su kaçağı bulma konusunda uzman ekibimiz yapmış olduğu tamirat için 2yıl garanti vermektedir.

  30.1.2017 18:33:33
 • Simen DUMAN

  Su kaçağı tamirini yaptıktan sonra garanti sureniz nedir

  30.1.2017 18:28:14
 • İsotesisat

  Kameralı cihazlar ve termal sıcaklık ölçer. Akustik dinleme cihazları yardımı ile su kaçağı bulma. Sinyal gönderip alan cihazlar sayesinde tespit etme yöntemleri. Robotik cihazlar yardımı ile su kaçağı bulan makınalarımız ile hizmet vermekteyiz

  30.1.2017 18:25:58
 • Elif Bulut

  Su kaçağı bulma konusunda hangi cihazları kullanıyorsunuz

  29.1.2017 10:52:51
 • İsotesisat

  Merhaba, Banyonuzda bulunan su kaçağını modern son teknoloji cihazlarımız ile tespit edip sadece su kaçağı bulunan alanda çalışma yaparak onarımını gerçekleştirebiliriz. numaranız tarafımıza ulaşmış olup sizinle irtibata geçilerek daha detaylı bilgi paylaşılmıştır.

  27.1.2017 00:53:52
 • Suat darin

  Merhabalar evimden alt katta ki komsumuza su kaçırıyor fakat banyoma en az zararla yapılmasını istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  27.1.2017 00:52:12
 • İsotesisat

  Merhaba Berat Bey, Akustik dinleme cihazı ile su kaçağı bulma. Termal kamera ile su kaçağı bulma. Pimaş içi görüntüleme sistemleri ile su kaçağı tespiti yapılmaktadır.

  27.1.2017 00:46:36
 • Berat Aliskan

  Su kaçağı bulma konusunda hangi cihazları kullanmaktasiniz

  26.1.2017 22:12:10
 • İsotesisat

  Kombideki suyun eksilme nedenini eğer gözle görülen bir kaçak yoksa anlayabilmeniz mümkün değildir. Kombilerde meydana gelen su eksilmeleri, genellikle tesisatın bir yerinde meydana gelmiş olan su kaçağı sorunundan kaynaklanmaktadır.

  26.1.2017 17:54:35
 • Özcan Kescan

  Kombi sürekli su eksiltiyor ancak belirgin bir yerde kaçak görünmüyor. Sık sık kombiye su eklemek zorunda kalıyoruz. Acaba bizim göremediğimiz bir yerde kaçak mı var? Nasıl anlayabiliriz?

  26.1.2017 17:53:52
 • İsotesisat

  Ayşe Hanım Merhaba, Üst komşunuzun seramik derzlerinde yıpranma yada tesisat hattında sızma olabilir. Dilerseniz bizimle iletişim haline geçmeniz durumunda siz değerli müşterimize hızlı ve sonuç odaklı hizmet ile tespit ve onarım yapabiliriz.

  26.1.2017 16:21:56
 • Ayşe İlgedik

  Merhaba, Üst komşumun banyosundan sızıntısı olduğunu düşünüyorum. benim kendi banyomun tavanı tamamen karamış durumdadır. Sizce nasıl bir yol izlemeliyiz.

  26.1.2017 16:21:18

-s2=su-kacagi-bulma-s3=