Tekirdağ Aden Koleji Logar Açma

Tekirdağ Aden Koleji peyjaz işelerinden sorumlu olan personel internet üzerinden bize ulaşarak kolejin lavoba ve WC lerinde tıkanıklık olduğunu belirtmiştir. Randevuleşilerek ilgili adrese gidilmiştir.

Tüm WC ler kanal açma makinası ile açılmıştır. Burada dikkatimizi çeken bir hususu sizinle paylaşmak isterim Kolej eski bir fabrikanın üzerine tadilat yapılarak kurulmuş olması neticesinde giderleri yapan ustanın gelişi güzel yapması sonucu karmaşık bir pimaş hattı karşımıza çıkmıştır. Kamera ile kontrol eddiğimiz alanlara kanal açma makinası ile ulaşamadık kanal açma makinasını gidere saldığımızda diğer WC lerin giderlerinden çıkmaktaydı.

Tıkalı olan alanı kırmak zorunda kaldık ve sorunun ana nedenine ulaşarak çözüme kavuşturduk.

Su kaçağının belirtilerinden bir tanesi de evinizde bulunan istenmeyen kokulardır. Siz de dairenizde oluşan istenmeyen kokuları hissediyor yanlız bunun sebebinin ne  olduğunu bir türlü anlayamıyorsanız yine aynı şekilde su sızıntısı olma ihtimali yüksektir. Çünkü tesisat üzerindeki görünmeyen su sızıntısı biriktikçe küflenmeye yol açar ve istenmeyen kokulara neden olur.

Duvarlarınızda nem ya da küflenme meydana gelir. Zira duvarlar içerisinden geçen su tesisatının borularından bir sızıntı oluşuyorsa bu duvarınızda nemlenmeye veya küflenmeye sebep verir.

Kombinizin devamlı su eksiltmesi su kaçağının belirtisi olabilir. Fark etmediğiniz takdirde kombiniz dairenize yeterli ısıyı sağlamayacak olup ileriye dönükte kombiniz başınıza istenmeyen maliyet ve sonuçlar doğuracaktır.

Ayrıca alt komşunuzun tavanında su sızıntısı bulunuyor ise sorunun kaynağı sizin su tesisatınızdan geliyor demektir. Çünkü sızıntı sizin dairenize değil alt daireye sızıntı yapıyor olabilir.

Soru Sor veya Yorum Yaz

Soru ve yorumlarınızı foruma girebilirsiniz. Zorunlu alanlar *

Yorumlar


-s2=blog-s3=tekirdag-aden-koleji-logar-acma