Su Kaçağı Tespiti Yenibosna

Yenibosna NCS firması internet üzerinden tarafımıza ulaşmış olup su kaçağı olduğunu ve bizden tespiti için yardım istemiştir. Randevuleşilerek ilgili adrese gidilmiş olup dinleme cihazı ile banyo ve WC lerin olduğu 4. kat çatı katında tespite yapılmıştır. Aynı hatta yangın hidrant hattının da bulunması nedeni ile bu hat ve temiz su hattı test edilmiştir. İlgili alanlarda dinleme cihazı ile ses alınmaması nedeni ile bir alt katta bulunan ana su borusu kontrol edilmiş ve demir olarak döşenmiş ana su hattında zamanla paslanmış ve çürümüş olması nedeni ile delik tespit edilmiştir. Su kaçağı tespiti Yenibosna da olduğu gibi tüm İstanbul ilçelerindede hizmet vermekteyiz.

Su borusu kesilerek rediksiyonlarla eklem yerlerine kadar plastik boru ile tamir edilmiştir. Su kaçağının belirtilerinden bir tanesi de evinizde bulunan istenmeyen kokulardır. Siz de dairenizde oluşan istenmeyen kokuları hissediyor yanlız bunun sebebinin ne  olduğunu bir türlü anlayamıyorsanız yine aynı şekilde su sızıntısı olma ihtimali yüksektir. Çünkü tesisat üzerindeki görünmeyen su sızıntısı biriktikçe küflenmeye yol açar ve istenmeyen kokulara neden olur.

Duvarlarınızda nem ya da küflenme meydana gelir. Zira duvarlar içerisinden geçen su tesisatının borularından bir sızıntı oluşuyorsa bu duvarınızda nemlenmeye veya küflenmeye sebep verir. Kombinizin devamlı su eksiltmesi su kaçağının belirtisi olabilir. Fark etmediğiniz takdirde kombiniz dairenize yeterli ısıyı sağlamayacak olup ileriye dönükte kombiniz başınıza istenmeyen maliyet ve sonuçlar doğuracaktır. Ayrıca alt komşunuzun tavanında su sızıntısı bulunuyor ise sorunun kaynağı sizin su tesisatınızdan geliyor demektir. Çünkü sızıntı sizin dairenize değil alt daireye sızıntı yapıyor olabilir.

Soru Sor veya Yorum Yaz

Soru ve yorumlarınızı foruma girebilirsiniz. Zorunlu alanlar *

Yorumlar


-s2=blog-s3=su-kacagi-tespiti-yenibosna