Su Kaçağı Tespiti Ümraniye

İstanbul Ümraniye ilçesinden tarafımıza ulaşan müşterimiz müşterimiz alt komşusun mutfağına devamlı su akıntısı olduğunu belirterek kendi dairesinde su kaçağı tespiti yapılmasını istemiştir. Su kaçağı tespiti ümraniye de olduğu gibi tüm İstanbul ilçelerindede hizmet vermekteyiz.

Adreste yapılan kontreller sonucu alt komşunun mutfağının tavanından gelen suyun mutfak pimaş hatlarından kaynaklı olduğu düşünülerek müşterimizin mutfak pimaş hattına kamera ile kontrol yapılmıştır. Pimaş hattında eğim olmadığı ve bağlantı yerinde conta yerlerinde su birikintisinden dolayı gevşeme olması nedeni ile su sızdırması zemini doldurarak alt kata sızdığı görülmüştür.

Müşterimizin mutfak hattı pimaşları ana kolon hattına kadar değiştirilerek su patlağı sorunu çözülmüştür.

Su kaçağının belirtilerinden bir tanesi de evinizde bulunan istenmeyen kokulardır. Siz de dairenizde oluşan istenmeyen kokuları hissediyor yanlız bunun sebebinin ne  olduğunu bir türlü anlayamıyorsanız yine aynı şekilde su sızıntısı olma ihtimali yüksektir. Çünkü tesisat üzerindeki görünmeyen su sızıntısı biriktikçe küflenmeye yol açar ve istenmeyen kokulara neden olur.

Duvarlarınızda nem ya da küflenme meydana gelir. Zira duvarlar içerisinden geçen su tesisatının borularından bir sızıntı oluşuyorsa bu duvarınızda nemlenmeye veya küflenmeye sebep verir. Kombinizin devamlı su eksiltmesi su kaçağının belirtisi olabilir. Fark etmediğiniz takdirde kombiniz dairenize yeterli ısıyı sağlamayacak olup ileriye dönükte kombiniz başınıza istenmeyen maliyet ve sonuçlar doğuracaktır. Ayrıca alt komşunuzun tavanında su sızıntısı bulunuyor ise sorunun kaynağı sizin su tesisatınızdan geliyor demektir. Çünkü sızıntı sizin dairenize değil alt daireye sızıntı yapıyor olabilir.

Ümraniye Su Kaçağı Tespiti Nasıl Çalışıyoruz ?

İso tesisat olarak firmamız uzman ve güler yüzlü ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize her daim 7/24 hizmet vermekteyiz. Su kaçağı tespiti ümraniye nasıl çalışıyoruz konusunda profesyonel ekip ve çözüm odaklı ekibimiz ile sizlere destek olmaktayız.

1. Su tesisatı kaçağı için test ve basınç pompaları kullanıyoruz en detay bile bizden kaçmaz.
2. Akustik dinleme cihazları sayesinde sadece kaçağın olduğu aladan çalışma yaparak hizmeti tamamlıyoruz.
3. Pimaş içi gözlem kameraları ile gider hatlarını kontrol ediyoruz.
4. Termal kamera sistemi ile sıcak su hattında olan su kaçaklarını buluyoruz.
5. Tıkalı pimaş açma makinemiz ile kanal hattını temizliyoruz.

Soru Sor veya Yorum Yaz

Soru ve yorumlarınızı foruma girebilirsiniz. Zorunlu alanlar *

Yorumlar


-s2=blog-s3=su-kacagi-tespiti-umraniye