Su Kaçağı Tespiti Maltepe

Tarafımıza ulaşan müşterimiz banyoda bulunan duşakabinin altından su çıktığını belirtmiştir. Adreste yapılan kontroller sonucu akustik dinleme cihazı ile kaçak sesi alınamamıştır. Su kaçağı tespiti Maltepe de Test pompası bağlenmış ve dairede bulunan basınç yükseltilerek tekrar dinleme yapılmıştır. Su kaçağı tespiti Maltepe de olduğu gibi tüm İstanbul ilçelerindede hizmet vermekteyiz.

Duşakabinin yerini 1 yıl önce değiştirdikleri ve işi yapan tesisatcının ehli biri olmadığını söylemiştir müşteri test pompası ve akustik dinleme cihazı ile yapılan kontroller sınucu daha öncesinde banyo bataryası bulunan yerdeki su hattının iptal edilmediği ve hatta bulunan boruların rekkorlarla birbirine bağlandığı rekorlardan su sızıntısı olduğu görülmüştür. Bu tip çalışmalarda mutlaka boruların su akışını tamamen engellemek adına kör tıpa dediğimiz tıpa ile suyun akışı tamamen kesilmelidir.

Alanda yapılan çalışma sonucu su boruları kör tapa ile su akışı tamamen kuseilerek su kaçağının tamiri tamamlanmıştır. Su kaçağının belirtilerinden bir tanesi de evinizde bulunan istenmeyen kokulardır. Siz de dairenizde oluşan istenmeyen kokuları hissediyor yanlız bunun sebebinin ne  olduğunu bir türlü anlayamıyorsanız yine aynı şekilde su sızıntısı olma ihtimali yüksektir. Çünkü tesisat üzerindeki görünmeyen su sızıntısı biriktikçe küflenmeye yol açar ve istenmeyen kokulara neden olur.

Duvarlarınızda nem ya da küflenme meydana gelir. Zira duvarlar içerisinden geçen su tesisatının borularından bir sızıntı oluşuyorsa bu duvarınızda nemlenmeye veya küflenmeye sebep verir. Kombinizin devamlı su eksiltmesi su kaçağının belirtisi olabilir. Fark etmediğiniz takdirde kombiniz dairenize yeterli ısıyı sağlamayacak olup ileriye dönükte kombiniz başınıza istenmeyen maliyet ve sonuçlar doğuracaktır. Ayrıca alt komşunuzun tavanında su sızıntısı bulunuyor ise sorunun kaynağı sizin su tesisatınızdan geliyor demektir. Çünkü sızıntı sizin dairenize değil alt daireye sızıntı yapıyor olabilir.

Su Kaçağı Tespiti Maltepe Nasıl Çalışıyoruz ?

İso tesisat olarak firmamız uzman ve güler yüzlü ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize her daim 7/24 hizmet vermekteyiz. Maltepe su kaçağı tespiti nasıl çalışıyoruz konusunda profesyonel ekip ve çözüm odaklı ekibimiz ile sizlere destek olmaktayız.

1. Su tesisatı kaçağı için test ve basınç pompaları kullanıyoruz en detay bile bizden kaçmaz.
2. Akustik dinleme cihazları sayesinde sadece kaçağın olduğu aladan çalışma yaparak hizmeti tamamlıyoruz.
3. Pimaş içi gözlem kameraları ile gider hatlarını kontrol ediyoruz.
4. Termal kamera sistemi ile sıcak su hattında olan su kaçaklarını buluyoruz.
5. Tıkalı pimaş açma makinemiz ile kanal hattını temizliyoruz.

Soru Sor veya Yorum Yaz

Soru ve yorumlarınızı foruma girebilirsiniz. Zorunlu alanlar *

Yorumlar


-s2=blog-s3=su-kacagi-tespiti-maltepe