Su Kaçağı Tespiti Ataşehir Esatpaşa

İstanbu Ataşehir Esatpaşa Mahallesinde yapmış olduğumuz tespit. İnternet üzerinden bizimle irtibata geçen müşterimizin yönlendirmesi ile adresine geçilmiştir. Adrese geldiğimizde yapının eski ve daha öncesindede 3 kez farklı yerlerden su kaçağı tamiri yapıldığı ev sahibi tarafından bildirilmiştir. Burada dikkatimizi çeken tesisat yaptırırken işin ehli usta ve kaliteli malzemenin ne kadar önemli olduğunu bize hatırlatan bir tablo karşımıza çıkmıştır. Su kaçağı tespiti Ataşehir Esatpaşa da olduğu gibi tüm İstanbul ilçelerindede hizmet vermekteyiz.

Akustik dinleme cihazı ile su kaçağını noktasal olarak tespit eddik ve onarımını gerçekleştirdik. Su kaçağının belirtilerinden bir tanesi de evinizde bulunan istenmeyen kokulardır. Siz de dairenizde oluşan istenmeyen kokuları hissediyor yanlız bunun sebebinin ne  olduğunu bir türlü anlayamıyorsanız yine aynı şekilde su sızıntısı olma ihtimali yüksektir. Çünkü tesisat üzerindeki görünmeyen su sızıntısı biriktikçe küflenmeye yol açar ve istenmeyen kokulara neden olur.

Duvarlarınızda nem ya da küflenme meydana gelir. Zira duvarlar içerisinden geçen su tesisatının borularından bir sızıntı oluşuyorsa bu duvarınızda nemlenmeye veya küflenmeye sebep verir. Kombinizin devamlı su eksiltmesi su kaçağının belirtisi olabilir. Fark etmediğiniz takdirde kombiniz dairenize yeterli ısıyı sağlamayacak olup ileriye dönükte kombiniz başınıza istenmeyen maliyet ve sonuçlar doğuracaktır. Ayrıca alt komşunuzun tavanında su sızıntısı bulunuyor ise sorunun kaynağı sizin su tesisatınızdan geliyor demektir. Çünkü sızıntı sizin dairenize değil alt daireye sızıntı yapıyor olabilir.

 

Soru Sor veya Yorum Yaz

Soru ve yorumlarınızı foruma girebilirsiniz. Zorunlu alanlar *

Yorumlar


-s2=blog-s3=su-kacagi-tespiti-atasehir-esatpasa