Rezervuar İç Takım Montajı Nasıl Yapılır

Rezervuar İç Takım Montajı Nasıl Yapılır Bozuk, akıtan, hatta damlatan bir rezervuar su faturanızı ciddi şekilde etkileyebilir. 

ESKİ REZERVUAR İÇ TAKIMINI SÖKMEK

Klozetin yanında bulunan ara muslukları kapatın ve sifonu çekin rezervuarın içindeki su boşalmış olacaktır. İçerden rahat çalışmak için rezervuar kapağını tamamen çıkartın. Rezervuar iç takımı genel olarak iki parçadan oluşur. Kenardaki kısım doldurma mekanizması yani şamandıradır, ortadaki kısım ise rezervuarın içindeki suyun boşaltılmasına yardımcı olan manizmasıdır. Rezervuarın ara musluklara giden boru bağlantısını sökün. Yandaki doldurma mekanizmasının vidalarını alt kısımdan gevşeterek çıkartın. Rezervuarın altında bulunan iki vidayı sökerek rezervuarı komple klozetten çıkmasını sağlayın. Rezervuarı çıkardıktan sonra ortadaki boşaltma grubunun altındaki büyük plastik vidasından sökerek boşaltma mekanizmasını tamamen çıkartın.

YENİ REZERVUAR İÇ TAKIMI MONTAJI

Vidalama deliklerinde pislik varsa ise mutlaka bu alanı temizleyin. Rezervuarınızı vidalarından klozete monte etmeden önce iç takımının parçalarını monte etmelisiniz. Önce doldurma kısmını monte edin. Vida, conta ve pulların doğru yerleştirilmesi gerekir. İç kısma pul ve ucu sivri contayı koyun. Dış kısımda ise bir conta, pul ve somunu yerleştirip dışardan sıkıştırın. Doldurma kısmını monte ettikten sonra rezervuar içinde bulunan boşaltma kısmına geçin. Burada daha dikkatli olmalısınız. Rezervuarlar iç takımı modellerinde farklı kısım burasıdır. Burada simit gibi iki büyük conta bulunur. Küçük olanını doldurma grubunun altına, rezervuarın içinde olacak şekilde takılmalıdır. Büyük plastik somunu da rezervuarın dış kısmından takarak elinizle iyice sıkıştırın. Alt kısımda bulunan plastik somunun üzerine de büyük contayı geçirin ve rezervuarı klozetin üzerine tam yerine denk gelecek şekilde sabitleyin. Şimdi içerden sabitleme vidalarını takın. İçerde preslenmiş bir conta, somun olsun. Dış kısımda ise bir conta, pul ve somunu olsun. Alt kısımdan somunları anahtar yardımıyla iyice sıkın. Hortumu alt kenardaki doldurma grubuna anahtar yardımıyla sıkıştırın. Ara musluğunuzu açıp rezervuar dolduktan sonra sifonu çekin. Damlayan yer olup olmadığını kontrol edin.

 

Soru Sor veya Yorum Yaz

Soru ve yorumlarınızı foruma girebilirsiniz. Zorunlu alanlar *

Yorumlar


-s2=blog-s3=rezervuar-ic-takim-montaji-nasil-yapilir