Batarya Montajı Nasıl Yapılır

Batarya Montajı Nasıl Yapılır dairenize ait ana su hattını kapatın. Duşunuzun spral borusunu sökünüz. Kullanacağınız uygun bir anahtarla banyo bataryanızın yan bağlantılarını sol istikamete doğru sökünüz. Sökme esnasında bağlantıları tek tek sökmeyin bağlantıları sırayla 1-2 tur çevirerek yavaş yavaş gevşeterek çıkartın.

Yeni bataryanızın içinden çıkan bir çift yeni S borularını takmanıza gerek yok. (S borusu duvar borusu ile bağlantı ayarı için ve duvar ile mesafe bırakmak ve ayar yapmak içindir. S borusunu da değiştirmek istiyorsanız tekrar ayar yapmanız uzun ve zahmetli olabilir. Ayrıca bu iş için keten veya teflon bant gerekir. Banyo bataryanızı takarken önce parlak aynalarını duvara koymayı unutmayın. Banyo bataryanızın içine sıcağa dayanıklı kırmızı conta veya normal siyah conta takın.

Banyo bataryasının takarak aynı anda iki ucunu da önce elinizle çevirin. Yuvasından çıkarsa çıkarıp tekrar deneyin. Elinizle sıkabildiğiniz kadar sıkın yeteri kadar sıkı olduğunda anahtarla sıkmaya devam ediniz.

Soru Sor veya Yorum Yaz

Soru ve yorumlarınızı foruma girebilirsiniz. Zorunlu alanlar *

Yorumlar


-s2=blog-s3=batarya-montaji-nasil-yapilir